Trudności z pogodzeniem się ze stratą rodziców

Witam może to nie jest najlepsze miejsce na moje pytanie ale potrzebuje pomocy. Otóż chodzi o to ze straciłam rodziców i nadal nie mogę i nie chce pogodzić się z tym ze ich już nie ma. Nigdy ich już nie zobaczę nie usłyszę. Nie porozmawiam. . Nie pojadę z nimi na gościnę itd. :( jak się zamyśle . Myślę o mamie i tacie. Jak to było kiedy jeszcze żyli. Przyplywaja wspomnienia ze jak wracałam z pracy tata z mama zawsze byli siedzieli przed tv lub jedli posiłek. .. a teraz już tego nie ma

Witam,
Pogodzenie się ze stratą bliskiej osoby jest bardzo trudne, zwłaszcza gdy odeszły dwie najbliższe, jak w pani wypadku, rodzice. Nie na darmo przeżywanie żałoby w różnych społeczeństwach ustalone jest na określony czas. W naszej kulturze jest to rok, jest to czas kiedy przynajmniej z grubsza potrafimy uporządkować sprawy oraz ułożyć życie na nowo. Myślenie o rodzicach i rozmowa z kimś bliskim lub ze specjalistą może pomóc w przeżyciu żałoby i w zakończeniu tego procesu. Każdy człowiek zasługuje na to by o nim pamiętano.
Pozdrawiam serdecznie

Witam

portal abczdrowie - jest odpowiednim miejscem, gdzie może Pani zadać takie pytanie! Co innego można zrobić, kiedy strata tak doskwiera, że nie można sobie poradzić z myślami i emocjami, kiedy nie można pomieścić w sobie tego co się dzieje.... zawsze można poszukać kogoś, kto będzie obecny, kto wesprze, kto potowarzyszy...choćby swoją obecnością po drugiej stronie monitora... choćby tylko przez chwil kilka:) kiedy trwa wymiana e-listów.
Nie ma skutecznej porady, na to co się z Panią dzieje po tak olbrzymiej stracie... potrzebny jest czas i zgoda na to by ten czas przyniósł ukojenie... proszę dać sobie czasem trochę czasu... i zgody na to co się dzieje!
Przychodzi mi na myśl, że psychoterapia mogłaby pomóc poradzić sobie ze stratą, może warto ją rozpocząć!

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=ts

Przejście przez żałobę wymaga czasu i jest procesem wymagającym. Jeżeli czuje pani zbyt duży dyskomfort, być może pomocna będzie rozmowa i wsparcie psychologa. Pozdrawiam