Trudności z porozumieniu z matką swojego dziecka

Mam pytanie do psychologa. Od roku nie jestem z partnerka mimo ze mamy wspolne dziecko. corka ma roczek, a matka wszystko robi aby mi utrudnic zycie nawet gdy jestem u dziecka. wiem ze to zle wplywa na psychike dziecka, ale caly czas mam problemy jak nie z rodzicami to z matka mojego dziecka.Jak nie czepianie sie ze niemoge z pokoju wychodzic a corka moze, to ze nie umiem przewijac, karmic, komentarze ojca ze jestem nieudolny bo nieumiem dziecka nakarmic. Prosze o pomoc co mam robic?

Pozdrawiam.

Witam,

zachęcam do ustalenia zasad realizowania kontaktów z dzieckiem, tak by wizyty te były bardziej unormowane, nie prowadziły do sytuacji, które mogą mieć wpływ na rozwój emocjonalny dziecka. Takie zasady mogą być omówione a następnie spisane. Wprawdzie Państwo się rozstali i nie muszą się lubić, ale dla dobra dziecka Państwa stosunki powinny zostać unormowane w taki sposób, by zminimalizować wpływ Państwa stosunku do siebie na córkę. Być może, jeśli powoła się Pan na dobro córki, Pana partnerka uzna, że problem rzeczywiście istnieje i warto się nim zająć. Gdyby mieli Państwo problem z dojściem do porozumienia, przeprowadzenia szczerej rozmowy, zachęcam do skorzystania z pomocy mediatora.

Pozdrawiam
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/mediacje,5.html