Trudności z powstrzymywaniem emocji

czy są jakieś sposoby na niewyparzony język? Często się na tym łapię, że najpierw coś gadam a dopiero potem przemyślę przez co innym osobom może być przykro. Jakieś ćwiczenia czy coś .. Czasem robię to w emocjach i potem staram się przepraszać ale i tak mnie do męczy cały dzień

Konsultacja z psychologiem (np szkolnym) także byłaby pomocna. Często kilka spotkań i informacji zwrotnych pozwala na zmianę.

Witam, każdemu czasem zdarzy się powiedzieć coś w przypływie emocji, czego później żałujemy. Duże znaczenie ma tu świadomość tego faktu, praca nad uzyskaniem większego opanowania, ale także zaakceptowania że każdy ma prawo czasem popełnić błąd. Proszę spróbować ćwiczeń z treningu ważności. Zastanowić się w jakim momencie zaczyna tracić już kontrolę nad zachowaniem, z czego to wynika. Pozdrawiam serdecznie