Trudności z rozpoczęciem współżycia

Witam! Wraz z moim chłopakiem chcieliśmy rozpocząć współżycie. Jednak zupełnie nam to nie wychodziło. Gdy próbował we mnie wejść czułam ból i pieczenie. Potem pojawiło się trochę krwi, mimo że błona nie została przebita. Krew też wystąpiła następnego dnia, ale to kilka kropelek. Co to może oznaczać i jakie jest prawdopodobieństwo ciąży gdy była prezerwatywa a stosunku w zasadzie nie było.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Zwykle pierwszy stosunek seksualny nie jest przyjemnym przeżyciem dla kobiety i mogą pojawić się trudności z wprowadzeniem członka do pochwy. Najprawdopodobniej mogło dojść do naruszenia błony dziewiczej lub po prostu niewielkiego uszkodzenia nabłonka w przedsionku pochwy stąd niewielkie krwawienie. Co do ryzyka ciąży to jeśli nie doszło do wytrysku w pochwie to nie mogło dojść do zapłodnienia, więc nie powodu do niepokoju. Pozdrawiam