Trudności z wypróżnianiem u dziecka a podawanie witaminy K

Witam. 1.Ciagle karmie piersia lecz zdarzy mi sie rowniez dokarmic czasem mm (raz w ciagu dnia). Czy podawac dziecku wit.K. ? 2. Mojemu maluszkowi podczas jedzenua bulgocze/przelewa sie w brzuszku. Czesto sie spina i nie moze sie wyprutac oraz wykupkac, jak juz to zrobi funkcjonuje normalnie. Rozmawialam z pediatra i kazala dawac np. Espumisan. Podaje mu juz kolo 2 tyg. Czy ta dolegliwosc minie. Moze to niestrawnosc zoladka? Prosze o pomoc bo zal mi patrzec jak synek sie meczy :-(

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie napisała Pani najważniejszej informacji, mianowicie ile miesiecy ma dziecko? Podawanie witaminy K jest zalecane do końca 3 miesiaca u dzieci karmionych naturalnie. Co do jego pozostałych dolegliwości, sądzę że są zwiazane z niedojrzałością przeowdu pokarmowego i będą ustępowac z wiekiem.
Pozdrawiam