Trudności z zajściem w ciążę - jak obliczyć dni płodne przy nieregularnym cyklu?

Witam. Od jakiegoś czasu staramy się z mężem o dzidziusia... Miałam zawsze przeważnie wszystko dobrze i cykl był w miarę regularny, ale odkąd się staramy, cykl ten wydłużył mi się nawet do 57 dni - na razie to tylko raz, ale tym razem będzie też taki dłuższy. Nie wiem kiedy można wtedy określić dni płodne. Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Co do określania dni płodnych polecam odpowiedź na inne pytanie. Przy nieregularnych cyklach bardzo ważna jest regularna obserwacja objawów płodności i nauka ich rozpoznawania. Póki co stara się Pani o dziecko stosunkowo krótko, zbyt krótko by wdrożyć diagnostykę niepłodności oraz by się Pani miała tym niepokoić. Proszę sobie dać więcej czasu, a jednocześnie zacząć obserwować zachowanie swojego organizmu w cyklu płciowym.

Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego zapłodnienia!