Trudności z zajściem w ciążę u 30-latki

Witam jak mam sobie poradzić z tym że nie możemy zajść w ciążę? Od strony medycznej ok ale moja psychika juz nie ... Co mam robic?

Witam,
Ponieważ to czasem długotrwały proces, pęłen chwil słabości powinna Pani porozmawiać z psychoterapeutą. To bardzo ważne aby w tym okresie zarówno Pani jak i partner mieli wsparcie - po to, abyście nie zaczęli zajścia w ciążę traktować jak projektu. Obie strony w tym czasie będą miały dużo emocji, dobrze byłoby aby nauczyć się jak można się w tym wspierać a nie jednoczyć na przykład we frustracji.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska
Www.anna-mochnaczewska.bloog.pl
Www.integral.com.pl

Dzień dobry!

Radzenie sobie z niepłodnością jest dużym wyzwaniem i niełatwym procesem. Jednocześnie związany z tym stres, napięcie emocjonalne, a często nawet stan depresyjny, dodatkowo utrudnia zajście w ciążę. Zachęcam do skorzystania (indywidualnie lub razem z partnerem) z psychoterapii. Często z terapeutą doświadczonym w pracy z parami w podobnej sytuacji można skontaktować się za pośrednictwem kliniki leczenia niepłodności.

Pozdrawiam!

Dzień dobry, próba zajścia w ciążę może być bardzo trudnym i stresującym doświadczeniem. Jest to bardzo trudny okres dla związku, partnerzy przeżywaja mnóstwo rozczarowań (czasem ukrytą lub jawną złość do partnera). Z tego powodu zachęcam państwa do konsultacji z psychologiem pracującym z parami - pomoże to rozładować napięcie i dodatkowo może nawet pomóc w zajściu w ciążę. Pozdrawiam.

Jeśli jesteście Pani zdiagnozowani pod kątem aspektów medycznych, a problem wynika ze sfery psychicznej/psychologicznej, to polecałabym Pani/ Państwu udać się do psychologa bezpośrednio zajmującego się pracą z parami zmagającymi się z niepłodnością.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek