Trudności z zaśnięciem i koszmary senne

Witam. Mam dość duże problemy ze spaniem. Nie mogę zasnąć, ale kiedy w końcu mi się uda, jest godzina 2-3 nad ranem. Ale najbardziej dręczy mnie to, że każdej nocy śnią mi się same koszmary. Niektóre się powtarzają lub mają podobną tematykę: zabłądziłam w lesie i co kilka metrów spotykam na ziemi rozkładające się zwłoki, błądząc po lesie. Często śnią mi się zabójstwa, duchy, śmierć, lub niekorzystne dla mnie sytuacje. Dodam, że nigdy nie oglądałam horrorów i się nie stresuję. Proszę o pomoc!

Zaburzenia snu mogą wynikać z trudności emocjonalnych lub przeżywanego stresu czy dużych zmian. Czasem także są oznaka lęku czy trudności adaptacyjnych w nowej sytuacji. Warto przyjrzeć się czy i co się w Pani życiu zmieniło, czy są jakieś potrzeby/ oczekiwania nierealizowane, czy czuje się Pani szczęśliwa, spełniona itp?
W razie nasilenia zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa, który będzie mógł się przyjrzeć nie tylko konkretnej tematyce snów, ale także innym objawom i Pani historii, co ułatwi mu podjecie kroków mających na celu wyrównania rytmów okołodobowych.

Witam
W wielu miastach są poradnie leczenia zaburzeń snu. Proponuję znaleźć taką w pobliżu Pani zamieszkania i skorzystać z oferowanej tam pomocy
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak