Trudności ze spaniem i brak apetytu po rozstaniu

Zostawiła mnie dla innego. nie spie od soboty brak apetytu czy w wieku 34 lat to normalne

Dzień dobry!

Trudne wydarzenia powodują trudne emocje - to naturalne i prawidłowe w każdym wieku. Jest naturalne, że zakończenie związku (szczególnie w tak stresujących okolicznościach) wymaga przejścia okresu żałoby, przeżycia straty i stopniowej adaptacji do nowej sytuacji.
Jeśli jednak czuje Pan, że Pana reakcja jest bardzo silna, uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie i czuje Pan, że nie ma kontroli nad swoim zachowaniem, a emocje przytłaczają - proszę zgłosić się do psychologa, np. do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Przeżywanie straty może tak wyglądać. Jeśli jednak stan będzie się utrzymywał, warto zgłosić się do psychologa. Pomoże przepracować emocje i uczucia związane z rozstaniem, odbudować wiarę w siebie i poczucie własnej wartości, a także zmotywować do działania i skierowania się ku przyszłości.