Trudny kontakt z przewrażliwioną matką

Mam trudny kontakt z mamą - która jest przewrażliwiona na punkcie czystości w domu. Swoje niezadowolenie z pracy, mojego zachowania oraz ojca - odreagowuje rzucając ciągłymi obelgami w moim kierunku. Dodatkowo, kiedy chce coś wykonać, ona robi to pod moją nieobecność np. sprząta a później wyżywa się na mnie i mówi że tylko ona dba o dom. Jej zachowanie jest bardzo uciążliwe a słowa które wypowiada do mnie i ojca sprawiaja przykrość. Co robić?

Witam!

Na podstawie podanych przez Panią informacji zauważam, że poza opisaną sprawiającą trudność nadwrażliwością Pani Mamy w zakresie utrzymywania porządku, sprawiające ból są również obraźliwe słowa. Możliwym rozwiązaniem jest próba wspólnego, rodzinnego przeanalizowania tego co przeszkadza każdej ze stron i odnalezienia porozumienia oraz kompromisu. Jest to również możliwe przy wsparciu psychologa zajmującego się sprawami rodzinnymi.

Pozdrawiam serdecznie!

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam Panią.
Zachowania Pani rodziców to jedynie rezultat trudności jakie mogą przeżywać np. w relacjach ze sobą, atmosferą w pracy, przeżywanymi trudnościami lub czymś co daje o sobie znać z przeszłości. Myślę, że warto z nimi rozmawiać o tym co Pani czuje, kiedy tak się zachowują oraz jeśli będzie taka sposobność skorzystać ze wspólnej konsultacji z psychologiem, który pomoże m.in. znaleźć sposoby radzenia sobie z emocjami rzutowanymi na Panią oraz Państwa komunikacją.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
https://michalpyter.com

Dzień dobry, rozumiem, że sytuacja jest dla pani trudna. Zachęcam do rozmowy z mamą na temat podziału obowiązków w domu ale również opisania tego jak się pani w związku z tym czuje (komunikat Ja) oraz wskazania na jakie słowa się pani nie zgadza. Proszę również ustalić z mama, że będzie prosiła / kazał wykonać określone czynności w domu, pani nie może się zawsze domyślać tego co pozostaje do zrobienia. Pozdrawiam.