Trwałe powiększenie jądra po zabiegu wycięcia wodniaka

Witam! W połowie września przeszedłem zabieg usunięcia wodniaka prawego jądra. Wcześniej w listopadzie zeszłego roku miałam wycięte żylaki powrózka nasiennego. Jestem już parę tygodni po zabiegu i jądro zmniejszyło się, ale dalej jest sporo większe niż lewe. Mój doktor powiedział, że to normalne i opuchlizna może utrzymywać się parę miesięcy, a do tego jądro zawsze może być już większe niż drugie. Chciałem się upewnić czy tak to właśnie wygląda w większości wypadków? Rozumiem, że po paru tygodniach mogę wracać do normalnego uprawianiu sportu. Czy mogę również spokojnie brać suplementy typu kreatyna czy białko?

Chciałem się upewnić czy tak to właśnie wygląda w większości wypadków?
- Tak, oczywiście to co powiedział lekarz prowadzący jest prawdą. Po tego typu zabiegu obrzęk jądra może utrzymywać się nawet i kilka miesięcy, a czasami nawet i niewielkie powiększenie jądra pozostaje na stałe. To normalny stan.
Rozumiem, że po paru tygodniach mogę wracać do normalnego uprawianiu sportu?
- Bez problemu. Po około 4-6 tygodniach można w pełni korzystać z różnego rodzaju sportów.
Czy mogę również spokojnie brać suplementy typu kreatyna czy białko?
- Tak. Nie ma co do tego przeciwwskazań.