Trwanie w relacji z byłym partnerem

Witam, Mam problem z relacją z byłym partnerem. Rozstaliśmy się ponad miesiąc temu w bardzo nieprzyjemnych okolicznośćiach. Usłyszałam, że ten ktoś nigdy ze mną nie zamieszka i że gdybym była w ciąży to byłby to jego nagorszy dramat w życiu. Po tych zdanach zerwałm. On wciąż dzwoni chce być przyjacielem, ale każda rozmowa kończy się kłotnią, bo jest egoistyczny i patrzy tylko na siebie. Zależy mi na znajomości, ale nie jestem na nią jeszcze gotowa, a on naciska. Czy mam zerwać kontakt ?

Witam,
w dużej mierze zależy to od pani. Trwanie w relacji, która jest relacją "dawca - biorca" nie jest łatwe. tak naprawdę dobrze by było, gdyby pani przemyślała, czy dla pani ta relacja jest bezpieczna i czy nie wchodzi pani w coś dla siebie zagrażającego pod względem psychicznym.
Pozdrawiam

Witaj! Proszę spokojnie i bez emocji przeanalizować sytuację. Jeśli zależy Ci na relacji z (byłym) partnerem i chciałabyś utrzymać kontakt to rób to ;-). Jeśli relacja staje się toksyczna to trzeba zastanowić się czy warto... Wtedy po prostu zerwij kontakt. Dobrze abyś swoje przemyślenia również przedstawiła byłemu partnerowi.

Pozdrawiam serdecznie i życzę rozwiązania sprawy.
http://psychopedagog.eu

Dzień dobry. Pisze Pani, że zerwała Pani z chlopakiem poniewaz jest bardzo egoistyczny, zastanawiam się jaki jest powód że chce pani utrzymywać relację "przyjacielską" z egoistyczną osobą? Myślę, że warto sobie odpowiedziec na to pytanie? Pozdrawiam.