Trwanie w toksycznym związku

Witam. Piszę, ponieważ podejrzewam, że żyję w toksycznym związku. Mój mąż bardzo się zmienił. Stał się zazdrosny. Nie pozwala jechać mi do mamy, zaprosić koleżanek, powiem ,, cześć" koledze to już jest awantura. Ubliża mi, szarpie, potrafi uderzyć. Nie wiem jaki nastrój zastanę w danym dniu, jest bardzo zmienny i nieprzewidywalny. Ciągle wpędza mnie w poczucie winy i wiele innych. Czy taki toksyczny związek ma szansę przetrwać? Czy jest szansa, że partner zrozumie, że mnie rani i się zmieni?

Witam.Warto aby szczerze porozmawiala Pani z mężem o jego niepokojących zachowaniach.Jeśli okaże się że mąż jest ich świadomy i chciałby nad sobą pracować proszę zachęcić to do konsultacji i psychoterapeuty zajmującego się parami i malzenstwami.Może jednak okazać się że mąż nie będzie chciał podjąć psychoterapii wówczas warto żeby udała się Pani sama do psychoterapeuty w celu poszukania dla siebie wsparcia w tej sytuacji.Pozdrawiam