Trzask kości żuchwy podczas otwierania ust

Mam na imię Robert,mam 42 lata. Nosze sztuczną szczęke. Troche już poluzowaną. Jednak moje pytanie dotyczy szczęki i żuchwy. Od jakiegoś czasu gdy poruszam mocniej jedząc co kolwiek lub nawet przy otwieraniu buzi słychać wyraźny trzask kości żuchwy i bocznych stron jamy usnej. Jest to bardzo żenujące w towarzystwie.Słychać jakby łamanie kości. Czasem po tym mam dziwne uczucie,jakby zmęczenia twarzy. Mam wrażenie jakby moja żuchwa się łamała. Co to może oznaczać,czym może być spowodowane?

Witam, wizyta w gabinecie stomatologicznym jest nieunikniona. Przyczyn jest dużo, ale bez zbadania Pana, obejrzenia zębów, jamy ustnej, protez oraz ewentualnie zdjęć, które najprawdopodobniej będzie trzeba zrobić nie można postawić właściwej diagnozy przez internet. Pozdrawiam