Trzecia antybiotykoterapia a odporność

Od miesiaca caly czas choruje na gardlo (zapalenie, angina) , jestem juz po 2 antybiotykoterapiach. Znowu niedoleczylem choroby i sie rozlozylem. Czy kolejny raz antybiotyk jest niebezpieczny? Ktos mnie straszyl, ze strace calkowicie odpornosc i dostane sepsy.

Problem jest taki,że zalecony antybiotyk należy wziąźć do końca w zaleconej dawce.Nie wolno przerywać leczenia gdy tylko się dobrze poczujemy. Kolejny raz branie antybiotyku nie jest dobre, ale jeżeli są wskazania do jego przyjmowania to znaczy, że należy go przyjąć. Proszę nie słuchać wszystkich głupot, które ludzie mówią.