Trzecie opakowanie Microgynon a ryzyko zajścia w ciążę

Witam, biorę trzecie opakowanie MIcrogynonu. W trakcie drugiego opakowania, druga tabletke wzielam z 9h opoznienie, po zazyciu 7 tabletki do pochwy mogla zostać wprowadzona znikoma ilośc nasienia na palcu. bylo to 17 wrzesnia. 4 października wystapilo krwawienie z odstawienia. 11 października robiłam bhcg

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie napisała Pani jaki jest wynik hormonu beta-hCG. W opisanym przez Panią przypadku skuteczność antykoncepcyjna tabletek była zachowana - ryzyko ciąży nie było zatem zwiększone. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.