Trzęsą mi się ręce, mam negatywne nastawienie do siebie - czy to już nerwica?

Witam wszystkich! Mam problem od kilku lat. Trzęsą mi się ręce, codziennie się pocę niezależnie od pory dnia i roku. Mam bardzo negatywne nastawienie do siebie, trudno mi się skoncentrować i mam problemy z pamięcią. Teraz staram się zdać egzamin na prawo jazdy, ale od razu myślę, że nie zdam. Proszę o pomoc, bo nie wiem, jak sobie z tym poradzić, a mam 23 lata i ciężko mi jest z tym.

Witam!

Pani problemy mogą być związane z rozwojem nerwicy. Jednak by mieć pewność, że problem jest natury psychicznej, najpierw należy wyeliminować możliwość zaburzeń organicznych. Warto skorzystać z konsultacji z lekarzem rodzinnym. Jeśli okaże się, że to nerwica, warto skorzystać z pomocy lekarza psychiatry i psychologa. Psychiatra będzie mógł postawić diagnozę problemu oraz zalecić odpowiednie leczenie. Z psychologiem/psychoterapeutą będzie Pani mogła pracować nad problemami psychicznymi, które leżą u podstaw powstawania nerwic. Będzie to również możliwość poznania nowych sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach i zmian w myśleniu, by mogła Pani spoglądać w przyszłość optymistycznie. Ciągłe życie w lęku i dolegliwości fizyczne mogą znacznie utrudniać funkcjonowanie, dlatego warto, żeby zdecydowała się Pani na skorzystanie z pomocy specjalistów.

Pozdrawiam

Witam,

zalecałabym wsparcie specjalistyczne, poczucie własnej wartości czyli samoocenę trzeba odbudować, tak żeby była optymalna i stabilna. Wiele czynników składa się na poczucie własnej wartości, takich jak; postrzeganie samego siebie, wiara w siebie, własna skuteczność, samoakceptacja, poczucie własnej godności. Ogólnie mówiąc jest to opinia nas samych o sobie, inaczej mówiąc negatywne automatyczne myśli dotyczące siebie, wysoki krytycyzm w stosunku do siebie. Przydałaby się pomoc psychologa/psychoterapeuty, proces terapeutyczny umożliwi Pani zrozumienie swojego zachowania w określonym kontekście (sytuacji) i umożliwi zmodyfikować wzory myślenia, to wpłynie na poprawę funkcjonowania społecznego.
Pozdrawiam serdecznie