Trzęsące się ręce w wyniku długotrwałego stosowania leków antydepresyjnych

Witam. Mam duży problem z trzęsącymi się rękoma. Przyczyna jest pewna-długotrwałe stosowanie leków przeciwdepresyjnych(aktualnie wenlafaksyna, trazodon i lamotrygina). Nie mam nerwicy, objaw ten towarzyszy mi praktycznie cąły czas, nie tylko w sytuacjach stresowych. Schorzenia neurologiczne wykluczone, Mg i K w dolnej granicy normy, łagodna niedoczynność tarczycy(TSH-4,21). Czy jest jakikolwiek sposób, żeby chociaż zminimalizować ten dokuczliwy problem? Proszę o pomoc.

Piotr Jurczyk

Witam. Wszystkie 3 z Pani leków mają potencjał wywoływania drżeń, ale lamotrygina to lek przeciwpadaczkowy, ma Pani rozpoznaną "czystą" depresję, czy może chorobę afektywną dwubiegunową? Tak, czy inaczej, warto byłoby: 1.powiedzieć o swoich dolegliwościach psychiatrze, może zdecydować o modyfikacji leczenia 2. zdiagnozować przyczynę niedoczynnosci tarczycy 3. jeśli poziomy potasu i magnezu są niskie, to z lekarzem POZ rozważyć suplementację np. Asparginem 4. rozważyć leczenie objawowe drzenia (w ostateczności). Pozdrawiam.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza