Trzęsienie rąk u 19-latki

Witam. Mam 19 lat i trzęsą mi sie. Ręce przy wykonywaniu normalnych czynności np przy zakładaniu pierścionka. W trakcie podnoszenia kieliszka gdy już wypije alkohol wtedy mi przechodzi. Proszę o pomoc! Głowa też mi drży

Drżenie samoistne = essential tremor ;
zwykle rodzinne
nasilane emocjami
przechodzi, zmniejsza się po alkoholu, ale nie doradzam jako leczenia.

Warto stosować relaks, rozważyć rolę niepokoju, lęku, napięcia.
Jeśli nasila się, można włączyć leki
Trening relaksacyjny, sport
Sprawdzić tarczycę i elektrolity! Czy występują szybkie bicia serca ??