Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 9 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trzęsienie się rąk i nerwy po egzaminie na prawo jazdy

Witam mam 37lat zawsze z natury byłam spokojna i opanowana Od czasu gdy zrobiłam prawo jazdy, kosztowało mnie to dużo nerwów -stałam się bardzo nerwowa.Było to rok temu,od tego czasu często trzęsą mi się ręce.Mąż czasami pyta dlaczego się tak wszystkim denerwuje .Nie umiem sobie z tym poradzić.Od zawsze miałam niską samoocenę ale byłam spokojna,opanowana i mało kiedy odczuwałam stres.Pozdrawiam i proszę o radę.
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Co zrobić, gdy sen nie przychodzi?

Nie możesz zasnąć? Przekręcasz się z boku na bok? Obejrzyj filmik i dowiedz się, co robić w takiej sytuacji. Ekspert podpowiada, jak sobie pomóc, kiedy sen nie przychodzi.

Witam serdecznie, Na początku spróbuj wzmacniać swój układ nerwowy - bierz magnez z witaminą B6 oraz wykonuj ćwiczenia relaksacyjne i rozluźniające. Warto także, żebyś zaczęła uprawiać jakiś sport (lub chodzić na fitness), gdyż aktywność fizyczna łagodzi napięcie nerwowe. Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Witam,

zakładam, że ta sytuacja związana z egzaminem na prawo jazdy była dla Pani trudnym przeżyciem, prowadzenie auta wymaga koncentracji i adekwatnego działania, większość osób czuje strach z tym związany, jakby nie było, jest to bezpośrednie zagrożenie życia i świadomość tego (myśli, wyobrażenia) - w wyniku pobudzenia układu współczulnego, powoduje, że czujemy niepokój (lęk) i jeśli zinterpretujemy sytuację jako opanowaną, czyli poradzimy sobie z problemem - wtedy czujemy ulgę. Stan jest niepokojący w momencie, kiedy napięcie, niepokój odczuwany jest przez dłuższy czas, nieustannie - to może świadczyć o zaburzeniu lękowym, nerwicowym. Wskazana jest konsultacja psychiatryczna, w celu leczenia farmakologicznego lub zastosowanie psychoterapii jako formy leczenia u psychologa/psychoterapeuty.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy