Trzeszczenie szczęki podczas szerokiego otwierania ust

Witam. Gdy bardzo szeroko otwieram usta (np. przy dużym ziewaniu) słyszę bardzo często po lewej stronie szczęki lekkie "trzeszczenie" w momencie maksymalnego rozwarcia szczęki. Co to może być i czy należy coś z tym zrobić?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

efekty dźwiękowe są jednym z objawów zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego
należy zgłosić się do lekarza stomatologa zajmującego się tą problematyką, na podstawie zdjęć rtg i po długim i dokładnym badaniu zaproponuje odpowiednie leczenie
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Powinien Pan udać się na wizytę do lekarza dentysty specjalizującego się w leczeniu zaburzeń stawy skroniowo - żuchwowego. Przeprowadzi on dokładną diagnostykę ( na podstawie badania wewnątrz- i zewnątrzustnego oraz odpowiednich zdjęć RTG ) oraz wdroży właściwe dla Pana leczenie. Jednak w przypadku schorzeń SSŻ leczenie jest dość długie, proszę uzbroić się w cierpliwość i stosować do zaleceń specjalisty.