Trzeszczenie w nogach przy przysiadach

Dzień dobry, przy przysiadach, a na leżąco przy prostowaniu prawej nogi słyszę takie dziwne trzeszczenie(w lewej ledwie słyszalny). Natomiast przy przysiadach dźwięk ten jest o wiele głośniejszy. Czy mam się niepokoić? Mam 30 lat, praca stojąco-chodząca po 12 godzin dziennie, w miesiącu około 250 godzin, trzy lata jeździłem na ostrym kole, dwa lata bez hamulca, od trzech miesięcy jeżdżę na singlu. Czy to ostre załatwiło mi prawy staw poprzez skidy(specyficzne hamowanie nogami)? Pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane zmianami w obrębie stawów kolanowych lub biodrowych. W celu ustalenia przyczyny dolegliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ortopedy.