Trzon macicy tyłozgięty w wyniku badania ginekologicznego 18-letniej kobiety

Witam. Proszę o interpretacjię. "Trzon macicy tyłozgięty o wym.50 mm x (AP)29 mm.

Lek. Katarzyna Szymczak

Tyłozgięcie macicy oznacza jej położenie w stosunku do pochwy. U większości kobiet macica układa się ku przodowi względem osi pochwy. Najprawdopodobniej ta odmienność anatomiczna nie będzie miała dla Pani żadnych konsekwencji.
Pozdrawiam

Małgorzata Panek

Tyłozgięcie macicy to nieprawidłowe położenie macicy. Może nie powodować żadnych dolegliwości, ale też może wiązać się z bólem podczas stosunku czy też trudnościami z zajściem w ciążę. W razie dolegliwości proszę udać się do ginekologa.
Pozdrawiam