Trzon macicy w położeniu obojętnym, niejednorodny echogennie

USG-TVTrzon macicy w położ.obojęt.niejednorodny echogennie/adenomioza/o wym.AP:3,01cm z niejednorod.endometrium o grub.0,72cm.Jajnik P. o wym.2,21sx1.52,jajnik L2.20x1.01cm oba o zatartej,pęcherzykowej echostrukturze.W rzucie przydatków bez uchwytnych patolog. zmian echogenicznych. Mam 61 lat,OM:4 lata,nie stos.HTZ,st.po abrazji 4 lata.Bardzo proszę o odpowiedź,co oznaczają moje badania i czy muszę iść do szpitala,co jest nie tak--serdecznie dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi adenomioza, czyli endometrioza tak zwana zewnętrzna. Nieprawidłowo podwyższona jest także grubość endometrium. U kobiet niestosujących HTZ powinna ona wynosić max 5 mm. Być może konieczne będzie zatem skierowanie do szpitala i łyżeczkowanie. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem ginekologiem.