Trzon macicy w przodozgięciu o jednorodnej echogeniczności

Witam poniżej podaje wyniki badania USG jakie miałam dnia 14.01.2016: C I 7,6 Hbd w.g OM Trzon macicy w przodozgięciu o jednorodnej echogeniczności W jamie macicy prawidłowo umiejscowiony pęcherzyk ciążowy GS 6,3 Hbd bez pęcherzyka żółtkowego ani echa zarodka kosmówka bez cech odwarstwiania Jajniki o prawidłowej echostrukturze, jedynie w lewym torbiel prosta 30 mm Zatoka Douglasa wolna Ovum empty. Czy jest jeszcze jakaś szansa ze zarodek się pojawi? bardzo sie boje i nie wiem co myslec .

Pusty pęcherzyk ciążowy to stan,w którym dochodzi do zahamowania rozwoju zarodka w bardzo wczesnym etapie ciąży. Tkanki wokół rozwija się dalej imitując stan ciąży (także w teście ciążowym). Ponowne potwierdzenie pustego pęcherzyka ciążowego oznacza brak prawidłowej ciąży. Dojdzie do samoistnego poronienia, bądź trzeba je będzie wywołać farmakologicznie, czasem niezbędny jest zabieg łyżeczkowania. Nie należy skupiać się nad tym rozpoznaniem. Wiele ciąż w początkowej fazie ulega samoistnemu zakończeniu. To swoisty zawór bezpieczeństwa. Proszę skupić się na rozmowie z ginekologiem i poczekać na kolejną ciążę. Nie należy się obciążać przy pierwszym takim zdarzeniu.