Trzony kręgów o prawidłowej wysokości i morfologii sygnału

Proszę o interpretację wyniku: Spłycona fizjologiczna lordoza lędźwiowa. Trzony kręgów o prawidłowej wysokości i morfologii sygnału. Zachowana wysokość przestrzeni m-trzonowych. Stwierdza się dehydratację krążków na poziomach; L4-L5, L5-S1.Na poziomie L4-L5 centralna protruzja krążka wpuklona dokanałowo na głębokość 6mm uciska centralnie worek oponowy.Na poziomie L5-S1 centralna ekstruzja krążka wpuklona dokanałowo na głębokość 11mm uciska worek. Stenoza centralna kanału 6mm

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji należy zgłosić się do neurochirurga. Opisane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Możliwe, że konieczna jest operacja. W pierwszej kolejności należy zastosować jednak rehabilitację.