Trzustka o niejednorodnym echogramie

Miałam robione USG jamy brzusznej, co znaczy stwierdzenie trzustka o niejednorodnym echogramie . W topografii głowy obszar hyperechogeniczny o śr 12 mm. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam A.

Aleksander Ropielewski

Wynik wskazuje na obecność zmiany w miąższu głowy trzustki jednak bez korelacji ze stanem klinicznym nie można określić jakiego typu jest to zmiana. Sugeruję wykonać badanie TK jamy brzusznej w celu rozwiania wątpliwości i kontakt z lekarzem zlecającym badanie.