Trzy ciąże obumarłe w 8 tygodniu a wskazania do badań partnerów

mialam 3 ciaze obumarłe 8tygodniu kazda ciaża ;( co mam dalej robic czekam na badania genetyczne ale dlugo trzeba czekac jakie badania mam z partnerem zrobic??

Witam. Przede wszystkim powinna Pani wykonać badania hormonalne (TSH, FSH, LH, ptolaktyna). Partner w pierwszej kolejności powinien wykonać zaś badanie nasienia.

Kariotypy u Pani i męża. Na NFZ czeka się długo (Genom w Rudzie Śląskiej jest dobry ale nie wiem czy mają kontrakt). Komercyjnie po 400-500zł.
Poza tym przeciwciała antyfosfolipidowe u Pani (zleca ginekolog).
Jeszcze zwykle zlecam u kobiety badanie w kierunku czynnika Leiden i mutacji w genie protrombiny (komercyjnie około 300zł).