Trzy testy ciążowe pokazały negatywny wynik, ale czy mogę być w ciąży?

Witam! Mam okres nieregularnie. Kochaliśmy się z chłopakiem w 17 dzień cyklu bez zabezpieczenia, ale chłopak szczytował poza mną. 5 dni po stosunku zrobiliśmy test i wyszedł negatywny, następny powtórzyliśmy rano w 6 dzień po stosunku też wyszedł negatywny. W 29 dniu cyklu (a po 11 dniu od stosunku) zrobiliśmy znów test i wyszedł negatywny. Bolą mnie też piersi dziś mam 34 dzień cyklu i okresu nadal nie mam. Czy mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Marta Hat

Witam!
Napisała Pani, że cykle u Pani są nieregularne, jednak nie wspomniała Pani ile dni minimalnie oraz maksymalnie trwają.
Oczywiście ryzyko ciąży istnieje.
Do wczesnych objawów ciąży należą plamienia, ból brzucha, tkliwość piersi, częstsze oddawanie moczu. Nie są nie są one jednak specyficzne ani dla wystąpienia ciąży.
Proszę obserwować organizm i w razie wątpliwości wykonać test ciążowy po co najmniej 2 tygodniach ewentualnego zapłodnienia (średnio w przewidywanym terminie kolejnego krwawienia). Skuteczność testów ciążowych wykonanych z moczu jest po tym okresie bardzo duża (rzędu 99%), jednak należy pamiętać, że najpewniejszą metodą wykluczającą jest wykonanie testu beta HCG z krwi. Test beta HCG z krwi daje 100% pewność co do wykluczenia ciąży.

Wykonane przez Panią testy w piątym, szóstym i jedenastym dniu od stosunku nie są wiarygodne. Są wykonane za wcześnie. Największa wiarygodność testu z moczu występuje po co najmniej dwóch tygodniach od stosunku.

Pozdrawiam serdecznie!