Kobieta

Mam jedno dziecko, w ciążę zaszłam bez problemu, mała ma 3 latka, teraz chcemy rodzeństwa dla małej i tu zaczął się problem. Miałam nieregularne cykle i bezowulacyjne, dostałam C*** i B*** na prolaktynę, bo była trochę wysoka w pierwszym cyklu z C***, jedynie jajniki mi się powiększyły i bardzo bolało, w drugim cyklu były już 3 duże pęcherzyki, a test owulacyjny pokazał mi piękna owulację. Wcześniej testy nie pokazały owulacji.
Ponieważ bardzo chcę dziecka, nie mogłam się doczekać 7 dni po owulacji, zrobiłam test. Q*** i co się okazało, dwie kreski - jedna baaaardzo blada, ale była! Nie wytrzymałam, po 2 dniach zrobiłam kolejny, innej mniej znanej firmy, również blada druga kreska, ale była, cień cienia, ale była! Nie dawało mi to spokoju, poszłam tego samego dnia na beta HCG, był to 25 dnia cyklu, odebrałam wczoraj badania, wynik 2,46, ale dlaczego nie zero?
Poronienie biochemiczne? Mam podwyższoną temperaturę, rano po obudzeniu jest 36,3, ale jak wstanę i zmierzę za jakiś czas, rośnie i jest 36,9 i tak się utrzymuje do wieczora, moja stała temperatura to 36,2-3 ale nie 36,9. Miałam jeszcze jeden test ciążowy, dziś go zrobiłam i znów druga blada kreska. Ja nic nie rozumiem, wizytę mam dopiero 3 marca u mojego ginekologa, na sobotę mam termin miesiączki.
Wiem jestem niecierpliwa, ale jak mam to rozumieć? Moje samopoczucie też nie jest najlepsze, mam ból w krzyżu, osłabienie, bóle głowy i tkliwość piersi nie bardzo, ale czasem pobolewają, dodam, że moje objawy przed miesiączkowe nie były takie jak teraz, ale brałam też C***, może to on spowodował zmianę odczuwania symptomów nadchodzącej miesiączki.
Bardzo proszę o pomoc, ja już nie wiem, co się dzieje.

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa
Edytuj odpowiedź

Poziom beta HCG we krwi wyklucza ciążę. Nie można mówić o poronieniu, jeśli nie udało się wcześniej potwierdzić obecności ciąży. Wyniki testów w moczu były wykonywane bardzo wcześnie, a otrzymane rezultaty niejednoznaczne. Proponuję zaczekać na pojawienie się miesiączki. Gdyby jednak do czasu wizyty nie wystąpiła, można ponowić oznaczenie beta HCG we krwi.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Ciąża – Dwie kreski na teście ciążowym potrafią uszczęśliwić niejedną kobietę, która stara się o dziecko. Jednak w pierwszych tygodniach ciąża może dać się we znaki: poranne mdłości, bóle głowy, wrażliwość na zapachy, zmienność nastrojów – to tylko niektóre z pierwszych objawów ciąży.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach