Trzydniowa gorączka i wysypka u dziecka

Witam. Moj synek przez 3 dni goraczkowal, potem pojawila sie wysypka. Wyglada to na tzw trzydniowke. Jak dlugo dziecko powinno przebywac w domu po ustapieniu objawow? jak dlugo utrzymuje sie taka wysypka?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wysypka utrzymuje się do 3 dni. Do całkowitego zniknięcia wysypki należy zachować szczególną ostrożność i unikać dużych skupisk ludzi, a przede wszystkim potencjalnie chorych innych dzieci. Z ciepło (nie za ciepło!) ubranym dzieckiem można wyjść na spacer, jeśli jest ładna pogoda (nie pada, nie wieje b.silny zimny wiatr).