Trzydniowe brązowe plamienie zamiast okresu

Witam, w zeszłym miesiącu miałam bardzo obfity i długi się okres, ten który przyszedł teraz nazwałabym bardziej brązowym plamieniem niż okresem-3 dni i juz plamienie nawet zanika. W zeszłym roku miała podwyższony poziom prolaktyny, ale przyjmowalam tabletki i wszystko wrociło do normy- 3 m-ce temu robilam badanie krwi( mam tez niedoczynnosc tarczycy). Teraz nie wiem czy robic test ciązowy czy badanie krwi? Czy może to taki przypadek i nie panikować bez potrzeby?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli istniało prawdopodobieństwo ciąży to warto wykonać test. W przeciwnym wypadku nie ma powodu do niepokoju.

witam, ciążę lepiej wykluczyć, czyli test ciążowy nie zaszkodzi, poza tym warto sprawdzić wyrównanie tarczycy (TSH) i prolaktynę- to, że spadła po lekach, nie znaczy, że teraz jest OK. jednym słowem, sugeruję wizytę u lekarza (ginekolog i ew.potem endorkynolog). pozdr