Trzydniówka a wyniki badania krwi u niemowlaka

czy tzw. trzydniówka u niemowlaka moze miec wpływ na nieprawowidłowe wyniki krwi: Leukocyty 4.3 tys/ul(zanizone)neutrofile zanizone, eozynofile zanizone. Córka miała pobierana krew w czasie goraczki po dwóch dniach pojawiła sie wysypka wskazujaca na 3dniówke, badania krwi wyszły nieprawidłowe? Czy mozamy to powiazać czy wskazuje na jakas powazniejsza chorobę. Wiek dziecka 6 miesięcy. Dziękuję Kasia

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

oczywiście infekcja może wpływać na wyniki morfologi krwi. Najlepiej aby to lekarz pediatra ocenił wynik w całości i porównał z badaniem fizykalnym dziecka.

Pozdrawiam.