Trzykrotne poronienie a szanse na urodzenie zdrowego dziecka

Witam! Mam 35 lat i co prawda bylam w ciazy juz 3 razy, jednak nie rodzilam z powodu wczesnych poronien! Czy w moim wieku nie jest za pozno na dziecko i czy jest szansa na donoszenie ciazy i urodzenie zdrowego dziecka ? Z gory dziekuje za odpowiedz! Pozdrawiam!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wprawdzie podała Pani dość skąpe informacje na temat swojego zdrowia i przeszłości położniczej, ale mówiąc ogólnie można stwierdzić, że najpewniej ma Pani szansę donosić ciążę i urodzić zdrowe dziecko. Pani wiek także nie wyklucza możliwości zajścia w ciążę. Ze względu jednak na przebyte poronienia, zanim zdecyduje się Pani na próbę zajścia w ciążę powinna skonsultować się Pani ze specjalistą ginekologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci wykonanie niezbędnych badań. Być może udać się bowiem ustalić przyczynę poronień oraz zapobiec kolejnemu.