Trzykrotne przekroczenie normy poziomu żelaza u 22-miesięcznego syna

Witam. Właśnie odebrałam badania krwi 22 miesięcznego syna i jestem przerażona. Poziom żelaza trzykrotnie przekracza normę podana jako 25 u syna wynik 75%. Limfocyty podwyższone dwukrotnie. syn aktualnie ma stan zapalny siusiaka i smarujemy go kremem przeciw grzybicznym. Innych leków nie dostaje. Jest niski bo ma 82 cm ale ładnie przybywa na wadze 11.600. Co oznacza tak podwyższone żelazo?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podwyższony poziom żelaza może wskazywać na występowanie nieprawidłowości w obrębie wątroby. Proszę udać się z dzieckiem na wizytę do specjalisty pediatry, który wdroży odpowiednie postępowanie.