TSH 2,17 i wysoki cholesterol - czy konsultować się ze specjalistą?

Witam! Mam naimię Ewa, mam 28 lat. Dziś odebrałam wynik badań: TSH 2,17 i cholesterol 223,36 (mam dolegliwości, takie jak ciągłe uczucie zimna, tycie bez zmiany diety, senność, sucha skóra). Czy jest wskazana konsultacja z lekarzem specjalistą? Lekarz rodzinny stwierdził, że te wyniki są dobre - a ja źle się czuję... :( Czy konsultować się z endokrynologiem? Jakie jeszcze dodatkowo mogę wykonać badania (aby potwierdzić lub wykluczyć niedoczynność tarczycy)? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)

Redakcja abcZdrowie

Objawy, które Pani opisuje mogą wskazywać na niedoczynność tarczycy. Co prawda ma Pani prawidłową wartość TSH, jednakże do pełnej oceny funkcji tarczycy potrzebny jest poziom wolnych hormonów (fT3 i fT4). W związku z tym, że czuje się Pani źle, proponuję skonsultować się ze specjalistą endokrynologiem.