TSH a stosowanie Letrox

Witam. Mam niedoczynność tarczycy (endokrynolog stwierdził to po wyniku badań TSH które wynosi 5,8). Od ponad miesiąca biorę Letrox 50. Do tej pory było wszystko dobrze lecz od kilku dni odczuwam kłucie serca , duszności i uderzenia gorąca. Czy to może być spowodowane przedawkowaniem leku- zażywam jedna tabletkę rano. Proszę o odpowiedź. Moja pani endokrynolog niestety nie odbiera telefonu i nie jest w stanie udzielić mi na to pytanie odpowiedzi.

Witam Panią,

Niewykluczone,że ma Pani ojawy tyreotoksykozy wywołane zbyt dużą dawką leku. Proszę ponownie oznaczyć sobie TSH, a jeśli jest poniżej normy, to należy po konsultacji z lekarzem zmniejszyć dawkę leku. Być może wystarczy Pani mniejsza dawka Euthyroxu. Warto również sprawdzić sobie przeciwciała p/tarczycowe, aby ustalić etiologię niedoczynności.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz