TSH na poziomie 34 u 31-latki

Moj wynik tsh to 34 wiem ze jest wysoki ale prosze napisac czy bardzo niebezpieczny. Do tego dystoniczne ruchy tułowia czy to ma cos wspolnego z tak wysokin tsh. Prosze o pomoc

Dzień dobry,

Najprawdopodobniej ma Pani pierwotną niedoczynność tarczycy, Proszę oznaczyć stężenie fT3 i fT 4 we krwi - rano na czczo i z wynikami udać się do endokrynologa. Nie jest to wynik rekordowo wysoki, ale zastosowanie odpowiedniego leczenia spowoduje, że poczuje się Pani znacznie lepiej.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz