TSH przy staraniach o ciążę

Prawidłowe TSH przy staraniach o ciążę? Witam, planuję ciąże i zrobiłam badania: w 2014 TSH 1.950 uU/ml <0.270 - 4.200> anty – TPO 7 IU/ml < 34 metoda ECLIA, po roku powtórzyłam badania TSH 2.440 uU/ml <0.270 - 4.200> FT3 4.63 pmol/l <3.1 - 6.8> FT4 18.8 pmol/ <12.0 - 22.0>. Chciałam zapytać czy te wyniki są prawidłowe i czy nie będę miała problemu z zajściem w ciążę?

Dzień dobry,

Tak wyniki badań są prawidłowe. Według aktualnie obowiązujących wytycznych zaleca się, aby TSH dla kobiet starających się o ciążę wynosiło < 2,5. Podobnie w ciąży - niezależnie od trymestru. Może Pani śmiało starać się o dziecko. Po zajściu w ciążę warto regularnie kontrolować hormony, a jeśli zajdzie taka potrzeba włączyć małą dawkę L-tyroksyny.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz