Twarda kulka na dziąśle nad zębem leczonym kanałowo

Na dziąśle nad górną trójką pojawiła mi się twarda gula,boli tylko przy dotyku i ząb też,ząb był leczony,jest zaplombowany,później były zamykane odsłonięte szyjki.Miałam antybiotyk Clindamycin,ale nie pomógł,gula nadal jest.Co robic,Proszę o odpowiedź.Nadmienię,że w międzyczasie miałam robioną higienizację jamy ustnej i potem właśnie pojawiła się ta twrda gula na dziąśle nad górnym zębem

Witam, prawdopodobnie ząb trzeba będzie otworzyć i jeszcze raz przeleczyć kanałowo. Powinna Pani zgłosić się do gabinetu, niezbędne będzie zdjęcie RTG, oczywiście nowe i dopiero wtedy będzie można postawić właściwe rozpoznanie. Pozdrawiam.