Twarda ściana pochwy podczas aplikowania globulki Clotrimazolum

Witam. Wczoraj wieczorem podczas aplikowania globulki Clotrimazolum wyczułam że przednia ściana pochwy jest twarda, bardzo guba, jakby napuchnięta, utrudnia mi aplikację. Nie jestem pewna czy to ściana pochwy czy duża narośl, nigdy czegoś takiego nie czułam. Dzisiaj sprawdzałam czy dalej ona jest, w dalszym ciągu taka sama, w tym momencie odczuwam dyskomfort jak przy obtarciu, do tego na zewnątrz jestem opuchnięta, tak, że przy rozchyleniu warg nie widzę prawie wejścia do pochwy. Co to może być?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Obrzęk może być spowodowany infekcją. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.