Twarda skóra na piętach, przy opuszkach palców i pod palcami

Witam Mam problem ze stopami tzn. mam tam strasznie twardą skórę na piętkach, przy opuszkach palców oraz pod palcami. Nie wiem czy dobrze robię, ale co jakiś czas dosłownie obcinam tą skórę nożyczkami ( odziwo to nic nie boli) ale za to wtedy czuję, że skóra "oddycha" . Dodatkowo mam problem z potliwością stóp a co z tym się wiąże każde moje buty po pewnym czasie nabierają brzydkiego zapachu. Czy coś można na to poradzić ?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proponuję udać się do kosmetyczki lub podologa, która wykona odpowiedni zabieg usuwania rogowaciejącej skóry i zaleci odpowiednie postępowanie, aby zmniejszyć przykre dolegliwości.
Pozdrawiam