Twarda zmiana w piersi - co to jest?

Dobry wieczór,

Mam do pani pytanie, chodzi o moją dziewczynę. Zauważyła na swojej górnej prawej piersi coś twardego pod skórą. Wyczuwam to jakby to było jak plaski kamyk o wymiarach 3 x 1,5cm. Mówiła mi, że jej to nie boli. Nie przejęła się tym jakoś. A ja wręcz przeciwnie. Możecie mi powiedzieć co to jest?

Proszę o pomoc.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Nie jest możliwe zdiagnozowanie, z jakiego typu zmianą mamy do czynienia, na podstawie suchego opisu, przez internet. Pana dziewczyna powinna udać się do lekarza ginekologa, który zbada ją, wykona lub zleci USG piersi i oceni wstępnie, z czym mamy do czynienia. Na pewno nie wolno tego zaniedbać.
Większość guzów stwierdzanych w piersi ma charakter łagodny, są to np. torbiele lub włókniakogruczolaki. Zdarzają się jednak również raki piersi nawet u nastolatek, dlatego powinien Pan koniecznie namówić dziewczynę, by udała się do lekarza.
Pozdrawiam serdecznie!