Twarde grudki pod skórą. Co może być przyczyną i jak to leczyć?

Witam! Mam 25 lat i od młodych lat borykam się z problemem trądziku, nic mi nie pomaga. Od kilku lat oprócz zwykłego trądziku pojawiają mi się twarde grudki pod skórą, które czasami zamieniają się na trądzik i mimo, że trądzik usunę, te grudki nadal zostają, czasami przechodzą w stan zapalny i bolą. Dermatolog w moim mieście przepisuje coś robionego na alkoholu, a to mi nie pomaga, dlatego do niej nie pójdę. Proszę o poradę, co może być przyczyną i jak to leczyć?

25 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!
Objawy które Pani opisuje prawdopodobnie wszystkie wynikają z problemów trądzikowych.
Obecnie jest wiele leków które mogą być stosowane, nie tylko substancje stosowane zewnętrznie.
Proszę spróbować ponownie porozmawiać z dermatologiem albo udać się do innego.
Jeżeli ogólnie dostępne preparaty nie pomogły, warto skorzystać z pomocy specjalisty.
Pozdrawiam