Twarde guzki pod skórą i ból w lewym boku

Witam, mam 17 lat. Mój problem dotyczy kulki pod skórą brzucha tuż przed żebrami. Jest mała, około 3 mm. Też mam taką koło prawej brodawki i kilka malutkich na żebrach pod prawą pachą. Są twarde, przesuwają się. Mój główny problem to ta na brzuchu, bo lekko boli przy dotyku. Co to może być?

P.S. Odczuwam też ból uciskowy w lewym boku, częsty stolec różnej gęstości. Lecz nie codziennie. Gazy i bulgotanie w brzuchu. Odchodzę od zmysłów, gdyż mam skłonności hipochondryczne, a mianowicie kancerofobię.

Zmiany tego typu pod skórą powłok brzusznych czy też klatki piersiowej prawdopodobnie są tłuszczakami (najczęściej tego typu guzki są rozsiane po całym ciele). Pod pachą zaś guzki mogą być powiększonymi węzłami chłonnymi. Aby konkretnie dowiedzieć się czym są te guzki trzeba w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem ogólnym. On zapewne zaleci wycięcie zmiany i poddanie jej badaniu histopatologicznemu. Co do dolegliwości ogólnych, aby konkretnie stwierdzić co jest ich przyczyną należałoby wykonać badania obrazowe np. USG jamy brzusznej, gastroskopię czy też kolonoskopię. Trzeba z tymi problemami udać się bezpośrednio do lekarza pierwszego kontaktu, który po badaniu zadecyduje ostatecznie o dalszym postępowaniu.