Twarde guzki u dziecka

Synek ma 1mies, karmiony jest wyłącznie piersią. Myjąc mu pupę poczułam twarde grudki, kamyczki nie do rozgniecenia. Są w każdej kupce, gdy jest ich więcej (np.8), synek płacze przed wypróżnieniem. Wiele z nich jest większych niż główka zapałki, jak poleżą trochę to łatwiej je rozkruszyć- jak piasek. Są w kolorze kupki- żółtawo-zielone.Widać je na pieluszce, większe kawałki w miarę swobodnie się po niej przemieszczają. Prosić o sugestie co to może być i w jakim kierunku robić badania?Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisany stan wymaga oceny specjalisty pediatry. Po zbadaniu lekarz zleci odpowiednie badania mające na celu ustalenie przyczyny dolegliwości.