Twarde i bolące sutki, zmęczenie i opóźnienie okresu a ciąża

Witam.
Jakiś czas temu odstawiłam plastry antykoncepcyjne. Okres spóźnia się już ponad 2 tygodnie. Dodatkowo odczuwam dyskomfort, gdyż moje sutki zrobiły się twarde i bardzo bolą, mam silne wzdęcia i czuje się od tego czasu ciągle zmęczona. Zrobiłam nawet test ciążowy wyszedł negatywnie.
Czy to normalne objawy po odstawieniu antykoncepcji? 12.11 z partnerem mieliśmy stosunek przerywany. Po 4 dniach zrobiłam badanie krwi beta HCG i wyszło że nie jestem w ciąży.
Czy mimo to mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej możemy oczekiwać, że trochę potrwa powrót do naturalnej równowagi. W tym czasie można spodziewać się różnych objawów zaburzeń hormonalnych, najczęstszym ich objawem jest nieregularność cyklu. U Pani rozchwianie hormonalne może się manifestować dolegliwościami bólowymi w obrębie piersi czy przewlekłym zmęczeniem. Badanie poziomu bHCG zostało wykonane zbyt wcześnie, przez to nie ma żadnej wartości. Powinna Pani odczekać, najlepiej dwa tygodnie, od stosunku, który mógł doprowadzić do zapłodnienia.