Twarde i obrzęknięte usta po hialuronidazie

Witam, 7 mcy temu miałam zabieg powiększenia ust kwasem hial. 3d. Pojawiły się grudki, które nie dały się rozmasować. Pani wykonująca zabieg twierdziła, że potrzebny jest czas. Grudki nie zniknęły do dziś i ze względu na dużą kulę widoczną przy uśmiechu tuż nad linią wargi, zdecydowałam się na hialuronidazę. Wykonała ją ta sama pani 5 dni temu. Usta mam bardzo obrzęknięte i obolałe. Odczuwam to jakbym miała duży kamień pod skórą w miejscu wstrzyku, tak bardzo sa twarde. Proszę o poradę.

Wstrzyknięcie hialuronidazy powoduje swoisty stan zapalny i taki stan może kilka dni potrwać zanim organizm z nim sobie poradzi. Jeśli obrzęk będzie się utrzymywał prosze o zgłoszenie sie do lekarza wykonującego zabieg aby mógł ocenić co się dzieje w miejscu iniekcji.