Twarde podskórne guzy a nowotwór złośliwy

czy twarde male guzy podskorne czerwone oznaczaja nowotwora zlosliwego? Tez mam taka mala kulke na szyi, z tymze ona jest calkowicie odgranoczona od podloza, da sie ja ruszac, obracac, skora nie jest zmieniona. Nie boli. Czytalam, ze to na szyi to pewne tluszczak, bo da sie ruszac, wiec nie jest to nic zlosliwego. Wielkosci zielonego groszku, nie powieksza sie. Drugi guz,tez sie nie rosnie. Z daleka wyglada na malenka plame czerwona na skorze. Dopiero przy dotyku wyczuwa sie malenki guzek.
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie krótkiego opisu nie jest możliwe określenie rodzaju oraz charakteru zmiany. Proszę udać się do lekarza, który oceni zmianę. W razie konieczności zostaną zlecone badania dodatkowe. Na podstawie badania oraz wyników badań lekarz będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie postępowanie.