Twarde stolce i ból odbytu

Od jakiegoś czasu mam pewien problem. Otóż z powodu picia małej ilości wody i pracy siedzącej miałam bardzo twarde stolce które wręcz mnie rozrywały. Teraz ujście mojego odbytu (tak na pol opuszka palca wgłąb)jest podrażnione,swędzi. Po takim twardym wypróżnieniu zdarza się ze to miejsce jest jakby obtarte i czasami na papierze pojawiają się mikroskopijne różowe ślady. Badanie per rectum nie wykazało nic, żadnych hemoroidów. Stosuje maść posterisan ale nie wiem czy to wystarczy. Proszę o poradę.

Witam!
Prawdopodobnie ma Pani szczelinę odbytu. Proponuję zgłoszenie się do lekarza w celu potwierdzenia diagnozy. Proszę stosować dietę bogatoresztkową z dużą ilością błonnika i picia wody mineralnej - minimum 2-3 litry na dobę.

Z poważaniem
Dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurgii ogólnej
specjalista chirurgii onkologicznej